SAÇ SİMÜLASYONU

Güzellik Salonu

SAÇ SİMÜLASYONU

SAÇ SİMÜLASYONU

Günümüzde özellikle erkeklerde saç dökülmesi oldukça yaygın bir sorundur. Çeşitli yöntemlerle kıl kökleri alınarak yeniden saç çıkarma yöntemi yaygın olarak kullanılır. Kellik olan bölgeye yeni kıl kökü ekimine saç ekimi adı verilir.  Saç ekimine alternatif olarak ise bir kalıcı makyaj yöntemi olan saç simülasyonu ya da saç mikropigmentasyonu yöntemi kullanılır. Saç simülasyonu cerrahi bir işlem değildir. Saç ekimi yöntemleriyle birlikte kullanılan saç sıklığı görünümü arttırıcı etkisi olan bir uygulamadır.

Kaş kontör, göz kontör ve dudak kontörde kullanılan epidermal pigmentasyon yöntemi saç simülasyonunda da kullanılır. Uygulama, özel cihazlarla kellikten şikayet edilen alanlara yapılır. Özellikle saç kıran hastalığı geçirmiş kişilerde oldukça etkilidir. Kısa saçlı kişilerde daha net ve düzgün sonuçlar alınmaktadır.

Saç simülasyonu uygulaması daha önce saç ekimi yapılmış kişilerde seyrek kıl aralarını doldurmak için eşsiz bir yöntem. Saç ekimi işlemi kişinin istediği sıklıkta yapılmadığında saç simülasyonu ile yapılan ara dolgular görünümü daha gür ve şekilli kılar.

30 dakika ile 3 saat arası işlem süresi olan saç simülasyonunda işlem yapılacak alanın genişliği esas alınır. Kişi işlem sonrası sosyal hayatına geri dönebilir. Hatta aynı gün suyla teması da mümkündür. Saç ekiminde, ekilen kıl köklerinin uzaması beklenirken, saç simülasyonunda böyle bir bekleme süresi yaşanmaz. Etkisi anında görülebilir.

Saç ekimi sonrası dikişlerin kapatılmasında da etkili ve tercih edilen bir yöntemdir. Bir kalıcı makyaj yöntemi olduğundan kalıcılığı da yine 2 yıl kadardır. Uygulama sırasında kullanılan boyalar tamamen doğaldır ve alerjik etkileri yoktur.

Saç Simülasyonunun Avantajları Nelerdir?

  • İsmi saç dövmesi olarak anılsa da saç simülasyonunda kullanılan özel boyalar, dövmede kullanılan boyalar gibi zamanla renk değiştirmez.
  • Saç simülasyonu yaptıran hastalar ilerleyen zamanlarda üzerine saç ekimi yaptırabilir. Hiçbir sakınca yoktur.
  • İşlem sonrası duş almakta herhangi bir sıkıntı yoktur.
  • Ağrısız ve acısız bir işlemdir.
  • İşlemden 4 hafta sonra saç boyası yaptırılabilir.
COPYRIGHT 2018 SAYANNEMİS / TÜM HAKLARI SAKLIDIR

SİZİ ARAYALIM