Medikal Cilt Bakımı

Güzellik Salonu

Medikal Cilt Bakımı

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Cilt bakımı ihmal edilmeden belli aralıklarla yapılmalıdır. Cilt tabakası, hem vücudumuzu dış etkenlerden korur hem de ne kadar sağlıklı olduğumuza dair etrafımıza bir fikir verir. İlerleyen yaşımızla beraber cildimiz esnekliğini kaybeder ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Tabi bu durumda genetik faktörlerin de etkisi vardır. Bazı insanlar erken yaşlarda kırışıklık problemiyle karşılaşırken, yaşı ilerlemesine rağmen hiç kırışıklığı olmayan insanlar da vardır. Ancak tek neden genetik faktörler değildir. Düzenli olarak profesyonel medikal cilt bakımı uygulandığında cildinizi koruma altına almayı başarabilirsiniz.

 

Neden Medikal Cilt Bakımı Yaptırmalıyız?

  • Cildin yaşlılık belirtilerinin daha da belirginleşmemesi için cildin ihtiyacı olan oksijen sağlanır.
  • Sivilce ve siyah nokta gibi problemlere yol açan gözenek temizliği yapılmalıdır.
  • Cilt toksinlerden arındırılır.
  • Cildin renk pigmetinin temizlenerek parlatılması, taze ve ferah görntü verilmesi sağlanır.

 

Medikal Cilt Bakımının Süreçleri Nelerdir?

Medikal Cilt Bakımına başlarken öncelikle kişinin cilt tipi belirlenir. Ardından yüz analizine göre cilt tipine uygun işlemler belirlenir. Cildin ihtiyacı belirlendikten sonra yaklaşık 2 saat sürecek medikal cilt bakım işlemi başlar.

İlk aşamada cilt derinlemesine temizlenir. Daha sonra peeling ile cilt ölü hücrelerden temizlenir.

İkinci aşamada önemli nokta cildin yağ oranını dengelemektir. Bunun için yine cildin ihtiyacına göre ozon uygulaması gibi işlemler kullanılır.

Son aşamada kişide siyah nokta problemi varsa, cilt siyah noktalardan arındırılır. Tüm işlemlerden sonra rahatlatmak ve cildi beslenmek amacıyla cilt tipine uygun maskeler uygulanır.

Medikal Cilt Bakımını 2 ayda bir yaptırmanız önerilmektedir. Evde uygulayamayacağınız profesyonel bir bakım ile cildi ferahlatmak antiaging etki için oldukça önemlidir. Bu bakım sonrası cilt tazelenir. Ölü hücrelerden tamamen arınmış bir cilt dış etkenlere daha dayanıklı hale gelir. Cildin kirli yağlı görüntüsü yerini yeterli nemini almış parlak taze ciltlere bırakır.

Kendinizi şımartmak için Sayannemis Güzellik Salonları’nda  profesyonel ekibimiz sizleri bekliyor.

COPYRIGHT 2018 SAYANNEMİS / TÜM HAKLARI SAKLIDIR

SİZİ ARAYALIM